Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach i Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców O. w Sędziszowie Młp. po raz ósmy zapraszają do udziału w konkursie recytatorskim ZAWSZE WIERNI.

Konkurs niezmiennie stanowi hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru, życia zgodnego z najwyższymi wartościami i umiłowania Ojczyzny. Jest motywacją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, kształtowania poczucia tożsamości narodowej. Wpisuje się także w budowanie pamięci o żołnierzach niezłomnych. Jest także dla młodych ludzi okazją do konfrontowania umiejętności i prezentowania artystycznych talentów.

Uczestników obowiązuje prezentacja, tj. pamięciowe opanowanie i wyrecytowanie na żywo przed jury oraz publicznością jednego utworu (wiersza lub fragmentu prozy). Czas recytacji do 5 min. Poszukiwania repertuarowe powinny uwzględniać teksty polskich twórców powstające po 1939 r., aż do czasów współczesnych, takie, które realizują motyw „zawsze wierni” oraz rozwijają rozumienie pojęć: żołnierz niezłomny, bohater, ojczyzna, patriotyzm, honor, wierność wartościom, niepodległość, wolność. Na każdym etapie ten sam utwór.

Organizatorzy eliminacji powiatowych:

POWIAT

ORGANIZATOR ELIMINACJI POWIATOWYCH

DĘBICKI

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
w Dębicy

MIELECKI

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego
w Mielcu

RZESZOWSKI

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI

Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej
w Ropczycach

STRZYŻOWSKI

Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki
w Wiśniowej

Więcej informacji w załączonym Regulaminie WTPiP „ZAWSZE WIERNI”.

Regulamin